RSS

Neciaki

11 Lu

NECIO

Zapraszamy wszystkie dzieciaki razem z rodzicami do odwiedzenia serwisu edukacyjnego www.necio.pl przygotowanego dla dzieci 4-6 letnich przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Safer Internet.

Na stronie tej znajdują się materiały i aktywności zmierzające do zapoznania dzieci z zagadnieniem bezpieczeństwa w internecie. Przyjazny robocik Necio zaprasza dzieciaki do „zabawy w Internet”, proponując zadania dostosowane do ich możliwości motorycznych i poznawczych.
Interesujące są także wskazówki dla rodziców, którzy są towarzyszami i przewodnikami tej internetowej zabawy.

OWCE W SIECI

Na uwagę dzieci, młodziezy i dorosłych zasługuje seria niepowtarzalnych kreskówek pt. „Owce w sieci„.
Ich podstawowym celem jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń płynących z korzystania z internetu, telefonów komórkowych oraz innych nowych technologii.

To krótkie historie stada owiec w górskiej zagrodzie, w której mieszkają mądry Baca i głupi Jasiek, a wokół której czają się wilki odpędzane przez dzielnego Gajowego.  Treści kreskówek nawiązują do współczesnych zachowań dzieci i młodzieży w kontakcie z multimediami. Dobro walczy tu ze złem, a każda z opowieści kończy się jasnym morałem zapadającym w pamięć.

Cykl kreskówek dla najmłodszych internautów może być doskonała okazją do nauki bezpiecznych zachowań w internecie, a dla młodzieży i dorosłych zabawą oraz okazją do refleksji nad własnymi działaniami w sieci.

Naprawdę warto je obejrzeć. Link tutaj.

 
 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s