RSS

Adopcja Bytomki 2012

22 Mar

Zgodnie z zapowiedzią zaadoptowaliśmy Bytomkę!

Pogodę dzisiaj dostaliśmy jak na zamówienie. Słoneczko przepięknie grzało, więc starszacy z grupy III, ubrani niemalże od stóp do głów na niebiesko, wyruszyli do Parku im. Poległych Bohaterów. Celem wyprawy była dziecięca manifestacja na rzecz zwrócenia uwagi mieszkańców miasta na współodpowiedzialność za stan rzeki Bytomki, oraz odnowienie aktu adopcji parkowego odcinka rzeki przez dzieci z tegorocznego pokolenia starszaków.

Nasze wyjście do parku poprzedzała akcja rysunkowa, zadaniem dzieci było bowiem udekorowanie ulotek informacyjnych akcji swoimi arcydziełami. Dzieci wyprodukowały ponad 50 ulotek, tworząc je z zacięciem już od poniedziałku, przedstawiając na nich Bytomkę swoich marzeń.

Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Sporo mieszkańców Zabrza przechadzało się , przebiegało lub przejeżdżało alejami parku na rowerach. Wyglądaliśmy oszałamiająco, z transparentem w rękach i hasłem „CHCEMY CZYSTEJ BYTOMKI” na ustach. No i te nasze ulotki… zrobiły wrażenie, nie ma co ukrywać. Dzieci samodzielnie wręczały je przechodniom, tłumacząc z jakiego powodu to robią, bez skrępowania dodając prośbę, by nie wrzucali do Bytomki śmieci:) Nie przepuściły nikomu!

Odczytaliśmy wiersze o Bytomce (ułożone przez starszaków w 2009 roku), uroczyście ją adoptowaliśmy, a potem poszliśmy sprzątać nad jej brzegiem. 

Chcieliśmy pozbierać śmieci nad brzegiem Bytomki, ale okazało się, że w parku pracuje zgrana drużyna panów, którzy zdążyli nas uprzedzić. Za to poszliśmy panom łądnie podziekowac za ciężką pracę i wręczyć na pamiątkę nasze rysunki.

Mamy nadzieję, że stan rzeki Bytomki będzie nadal się poprawiał, i że będą się poprawiały także ekologiczne zachowania mieszkańców Zabrza. Czekają na to dzieci, dorośli i przepiękne kaczuszki…

Wszyscy chcemy czystej Bytomki!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 22 marca 2012 w Akcje i kampanie

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s