RSS

Godzina dla Ziemi 2012

27 Mar

W tym roku nasze przedszkolaki po raz czwarty włączają się do globalnej akcji „Godzina dla Ziemi” mającej zwrócić uwagę całego świata na kwestie związane z racjonalnym wykorzystaniem energii oraz globalnym ociepleniem.

Dziecięcy apel o udział w Akcji „Godzina dla Ziemi” (wersja angielska):

Zadanie uczestników tego wydarzenie jest z pozoru zwyczajne.
Otóż, w sobotę 31 marca, miedzy godziną 20.30 a 21.30 w kolejnych strefach czasowych,
mieszkańcy Ziemi zgaszą światła w domach.
Oczywiście nikt nie namawia do wyłączania lodówki, czy prądu w akwarium! Chodzi raczej o symboliczny gest mieszkańców naszej planety, którzy chcą zamanifestować swoją troskę o środowisko naturalne.   
Jak pisze pani Małgorzata Kosowska z WWF: „Poprzez Godzinę dla Ziemi przypominamy o potrzebie oszczędzania naturalnych zasobów Ziemi oraz o tym,że wprowadzając drobne zmiany w naszym codziennym życiu, wspólnie możemy wpłynąć na losy naszej planety”. Jak zaznacza organizacja WWF „możliwości działania jest wiele – wyłączanie zbędnego oświetlenia i urządzeń elektrycznych, zamiana codziennej kąpieli w wannie na prysznic, wybór roweru zamiast samochodu jako środka transportu, czy też stała segregacja śmieci”.

Godzina dla Ziemi jest także doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu ze sobą, z przyjaciółmi, w rodzinach, przy świecach, kolacji, rozmowach, na czym tylko dusza zapragnie:) Codzienność zagłuszają nam media, telewizja, internet, wszechobecna muzyka. Tego dnia, choć jeden dzień w roku, wyłączcie chociaż niektóre zdobycze naszej cywilizacji (tak, naszej strony także nie oglądajcie! ale tylko tego dnia!). Pozwólcie odrobinę dłużej nie spać Waszym dzieciom i spędźcie ten czas razem, przy świecach.
Gwarantujemy, że ten czas nie będzie stracony, wręcz przeciwnie! Przez dzieci na długo zapamiętany!

Nie zapomnijcie – 31 marca, 20.30. Zgaście światło!

Jeśli wykonacie jakieś ciekawe zdjęcie podczas „Earth Hour”, podzielcie się nim z nami (wysyłając na adres: aniahela@gmail.com). Stworzymy z nich wspólną prezentację!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 27 marca 2012 w Akcje i kampanie

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s