RSS

Bystre dzieciaki z Kid Smart

04 Mar

Co za niespodzianka i radość! kid smart logo
Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji i jej partnerem technologicznym IBM przedszkole stało się beneficjentem projektu „Kid Smart”!

W ramach projektu pozyskaliśmy dla przedszkolaków nowoczesny zestaw komputerowy Young Explorer. Zestaw ten, zaprojektowany specjalnie dla dzieci w wieku 3-7 lat, obejmuje komputer w kolorowej, bezpiecznej dla dzieci obudowie oraz oprogramowanie edukacyjne.
Oprogramowanie wspiera realizację podstawy programowej w zakresie podstaw matematyki i logicznego myślenia, rozbudza ciekawość świata i radość odkrywania tajemnic nauki, wprowadza dzieci w świat muzyki, pojęć czasu i przestrzeni. Proponowane zabawy edukacyjne pomagają dzieciom ćwiczyć umiejętności systematyzowania, obserwacji, przewidywania i konstruowania.

To swoiste przygotowanie dzieci do wejścia w „cyfrowy świat”  i doświadczenie mądrego korzystania z komputera ma na celu kształtowanie odpowiedzialnego podejścia do wykorzystywania najnowszych technologii przez dzieci w przyszłości.

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z treścią poradnika „Z przedszkola w cyfrowy świat z programem KID Smart„, udzielającego wskazówek do organizacji czasu dzieci przed komputerem w domu.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 4 marca 2013 w eTwinning, Lekcja internetowa

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s