RSS

Opowieść o odwadze i wolności…

12 Gru
„W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka pozostał Dniem Niepodległości.”
B. Brykczyński

Kilka dni temu gościliśmy w przedszkolu dowódcę 6. batalionu powietrzno-desantowego w Gliwicach wraz z przedstawicielami żołnierzy. Wraz z grupą rodziców i wychowanków przedszkola wzięli oni udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości.

W trakcie spotkania przygotowanego przez Pszczółki za pomocą wierszy i piosenek opowiedzieliśmy co nieco o Polskiej historii – odwadze prowadzącej do niepodległości. Powaga i smutek czasów dwóch światowych wojen przeplatał się z radością zwycięstwa i zachwytem nad pięknem dzisiejszej, wolnej Polski…

Żołnierze nie ukrywali wzruszenia z widoku Pszczółek odgrywających rolę żołnierzy i sanitariuszek (a my widzieliśmy także łzy ocierane ukradkiem przez rodziców!). Nagrodą za wyjątkowy występ dzieci był filmowy pokaz spadochronowy i naziemne ćwiczenia praktyczne ze spadochronem. Dzieci i dorośli mieli okazję przymierzyć żołnierskie hełmy i zadawać gościom pytanie dotyczące ich pracy.

W imieniu całej społeczności dzieci, rodziców i kadry pedagogicznej przedszkola na ręce dowódcy złożyliśmy podziękowania za ofiarną pracę żołnierzy na rzecz utrzymania pokoju w Polsce i na świecie.

Chcemy podziękować naszym pracowitym Pszczółkom za ich wysiłek, wszystkie emocje – wzruszenia i radości. Dziękujemy także rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej patriotycznej uroczystości. I zapewniamy Was, że nigdy nie zapomnimy widoku naszych podopiecznych w roli „Szarych Szeregów 2014”. To była dla nas wszystkich wyjątkowa przygoda!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Relację przygotowały: Anna Krzyżanowska, Natalia Szczygieł
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 12 grudnia 2014 w Spotkania, Wycieczki

 

Tagi:

One response to “Opowieść o odwadze i wolności…

  1. Przedszkole nr 48

    12 grudnia 2014 at 21:16

    Więcej fotografii ze spotkania do obejrzenia na facebookowym profilu 6.batalionu pod linkiem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.766614726746273.1073741892.436015633139519&type=1

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s