RSS

Uwaga, piraci na horyzoncie!

20 Lu

Wszystkie pszczółki na pokład! Flaga na maszt!
A co to? Flaga piracka? Wzrok Was nie myli. Wszystko dlatego, że na tydzień zamieniliśmy się z przedszkolaków w prawdziwych piratów!

Aby zasłużyć na miano pirata, trzeba posiadać umiejętności niezbędne na pokładzie statku. Więc ćwiczyliśmy: utrzymanie równowagi, rozwiązywanie węzłów, składanie mapy z części, odczytywanie legendy mapy, czy nabieranie siły tak, aby być w stanie podnieść nawet najcięższą kotwicę! W zadaniu siłowym przykład dał piratom ojciec Tytus  demonstrując im jakże profesjonalne pompki!

Pirat musi dobrze liczyć swoje złote monety. Sprawdzaliśmy więc ilość monet w naszych sakiewkach, próbując jednocześnie stwierdzić, w której sakiewce jest ich więcej, a w której mniej.

Mądre główki rozwiązywały pirackie łamigłówki, a sprawne rączki tworzyły przestrzenne prace obrazujące naszą podróż na wyspy marzeń…

Nie zabrakło prawdziwych eksperymentów, dzięki którym nie tylko zbadaliśmy, które przedmioty toną lub unoszą się na wodzie, ale także jak smakuje słona morska woda…

W uznaniu zasług i ciężkiej pracy na pszczółkowym pokładzie wszyscy otrzymali pamiątkowe pirackie medaliony. I od razu zaczęli robić straszliwe miny!

Strzeżcie się, pszczółki są od dziś postrachem mórz i oceanów!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 20 lutego 2015 w Wydarzenia

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s