RSS

Wyprawa do Chin

27 Lu

W miniony czwartek gościliśmy w przedszkolu pana Roberta Maciąg, autora książek i podróżnika, specjalistę od wypraw rowerowych po Chinach, Wietnamie, Kambodży czy Laosie… Pan Robert opowiadał nam o niezwykłej Krainie Wygasłych Wulkanów. Co to za miejsce? To Chiny!

Nie sposób wymienić wszystkich usłyszanych tego dnia ciekawostek o dawnych chińskich zwyczajach, cesarskich szatach i wojownikach z gliny, zwierzętach zamieszkujących te rozległe tereny, niezwykłych potrawach i… języku! Zapytajcie za to przedszkolaki o chińskie „dzień dobry”, czy „dziękuję”. Po dzisiejszych językowych warsztatach praktycznych to bułka (oj, przepraszam – ryż) z masłem!

O Chinach niezwykle przyjemnie jest posłuchać. Równie ciekawie jest Chiny odczuć na własnej skórze – dotknąć prawdziwej porcelany, nasłuchiwać dźwięku wydobywającego się z kul Qigong, schronić się za wachlarzem, porwać smoka, czy poznać sztukę posługiwania się pałeczkami… Od dziś właśnie pałeczkami będziemy pałaszować przedszkolne obiadki!

Z wielkim skupieniem zajęliśmy się pisaniem życzeń w języku chińskim. Opierając się na rzeczywistym wzorze stworzyliśmy prawdziwe arcydzieła! Spójrzcie sami…

Serdecznie dziękujemy za to niezwykłe spotkanie Akademii Odkrywców. Okazało się, że przedszkolaki o Chinach wiedzą całkiem sporo. Od dziś – znają je jeszcze lepiej, i kto wie, może kiedyś również wybiorą się w tamte strony na rowerze?

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 27 lutego 2015 w Spotkania

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s