RSS

Przedszkolaki pod Monte Cassino

15 Maj

Z okazji 71 rocznicy zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino odbyły się miejskie uroczystości organizowane przez społeczność zabrzańskiego Gimnazjum nr 16 im. Bohaterów Monte Cassino.

W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele wojsk i stowarzyszeń wojskowych, grupy rekonstrukcyjne, reprezentanci władz oświatowych, nauczyciele i uczniowie szkół zabrzańskich będący laureatami konkursów pieśni patriotycznej. Gościem honorowym obchodów rocznicowych był uczestnik bitwy o Monte Cassino – pan Kazimierz Ziajka z rodziną.

Także reprezentanci naszego przedszkola – Amelia, Marysia i Szymon, wraz z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w tym spotkaniu, z uwagą wpatrując się w układy taneczne czy wsłuchując w pieśni i wiersze deklamowane przez gimnazjalistów. W trakcie akademii wręczono dzieciom statuetki i dyplomy przyznane w VII Zabrzańskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej.

Amelia wystąpiła na scenie z utworem „Warszawo ma…”, który uzyskał I nagrodę w tymże Festiwalu w kategorii przedszkolnych solistów.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na tę uroczystość i otrzymane nagrody, naszym przedszkolakom za wzorowe zachowanie i wzór dziecięcej cierpliwości, oraz ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu i uroczystości.

Relację przygotowała: Anna Krzyżanowska
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 15 Maj 2015 w Konkursy, Wydarzenia

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s