RSS

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

10 Maj

W dzisiejszym poście przedstawiamy Państwu okoliczności realizacji projektu
„W zdrowym ciele – zdrowy duch” oraz przyznania placówce Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie.

Z początkiem 2014 roku p. Bożena i p. Monika z grupy Biedronek opracowały program pt: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, bazując na informacjach z diagnozy wstępnej przeprowadzanej w grupach dzieci od 3- 4 lat, wśród rodziców oraz personelu pedagogicznego i administracyjnego na przełomie grudnia 2013/ stycznia 2014r.  Od tego też momentu skrupulatnie realizowały postawione sobie cele, zachęcając wszystkich przedszkolaków do podejmowania wyzwań związanych ze zdrowym trybem życia, unikaniem hałasu i higieną jamy ustnej. Większość działań zostawiła swój ślad na stronach naszego bloga i w kronikach przedszkolnych. A przede wszystkim w głowach naszych przedszkolaków, którzy posiadają wiedzę jak zdrowo się odżywiać, jak mówić umiarkowanym głosem i unikać hałasu, w jaki sposób wypoczywać, aby się odprężyć i zrelaksować oraz w jaki sposób dbać o naszą higienę, żeby być zdrowym.

            Za realizację i stosowanie się do zaleceń zawartych w programie oraz opracowanie i dostarczenie rzetelnej dokumentacji z przeprowadzanych działań na terenie przedszkola i poza nim przez ostatnie 3 lata udało nam się otrzymać Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.

Relację uroczystego przekazania certyfikatu przez Wojewódzkiego Koordynatora Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pana Tomasza Wojtasika można obejrzeć poniżej.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Relację przygotowały: Monika Mazur – Wdowska, Bożena Pędzik

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 10 Maj 2016 w Informacje, Wydarzenia

 

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s