RSS

Dzień Niezapominajki 2016

03 Czer

17 maja nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Niezapominajki. Te niepozorne małe kwiatki stały się symbolem miłości do człowieka i do Ziemi. Zobaczcie jak nasze przedszkolaki postanowiły uczcić ten dzień!

Z okazji Dnia Niezapominajki grupa Tygrysków postanowiła zamienić się w „Detektywów Kwiatów” i wyruszyć na poszukiwania niezapominajek. Podczas poszukiwań bardzo pomocne okazały się lupy dzięki którym, można było zobaczyć wszystko w dużym powiększeniu. Przyrodnicze śledztwo zakończyło się sukcesem, bo Tygrysom udało się w końcu odnaleźć „piękne kwiaty z bajki”. Dzięki lupom każdy mógł przyjrzeć się pięknym płatkom i długim łodygom.

Przedszkolaki z grupy Motylków przygotowały łąkę pełną niezapominajek, gry i zabawy matematyczne z wykorzystaniem papierowych niezapominajek. Punktem kulminacyjnym obchodów tego święta było posadzenie w ogródku przedszkolnym kwiatów. Nie obyło się bez przygód gdyż w trakcie sadzenia kwiatów złapała nas wiosenna burza a nawet postraszył grad:) Uśmiech jednak nie schodził nam z twarzy i wróciliśmy do przedszkola zadowoleni.

Orły wysłuchały wiersza „Niezapominajka – przypominajka”. Dowiedziały się jakie kraje Europy mają dni różnych kwiatów np. tulipanów, hiacyntów, narcyzy, a Polska ma Dzień Niezapominajki. Przedszkolaki podzieliły się swoimi spostrzeżeniami w jaki sposób należy dbać o naszą planetę gdyż niezapominajki to nie tylko symbol miłości do drugiego człowieka ale też symbol miłości do Ziemi. Na koniec dzieci posadziły niezapominajki w ogródku przedszkolnym

Misie, Słoneczka i Jeżyki w tym szczególnym dniu gościły kolegów, którzy uczęszczają obecnie do innych grup. Był czas na zabawę, poczęstunek, wspomnienia oraz posadzenie niezapominajek na przedszkolnym klombie.

Kangurki tego dnia zamieniły się w prawdziwe kwiatki – niezapominajki. Ubrane były całe na niebiesko, na policzkach miały pomalowane kwiatki. Nie mogło zabraknąć też piosenek „Ogrodniczka”, „Ziemia – zielona wyspa”.

Relacje grup przedszkolnych zebrała i przygotowała: Dorota Sowa

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s