RSS

Policja w przedszkolnym ogrodzie

07 Czer

Wtorkowych emocji ciąg dalszy, czyli czas na relację z policyjnej interwencji w przedszkolnym ogrodzie! Spotkanie „oko w oko” z policyjnymi psami i pobyt w radiowozie to oczywiście dalszy ciąg atrakcji Tygodnia Dzieci!

Pierwszy policyjny pies, który przywitał się z dziećmi to Sznupek! Pod czujnym okiem funkcjonariuszy obwąchał dokładnie wszystkie przedszkolaki i reagował na dziecięce komendy – „siad” i „daj głos”. Cierpliwie pozował do zdjęć z dziećmi. Brawo, Sznupek!

Pokaz umiejętności Sznupka był tylko wstępem do prawdziwych pokazów psów pracujących w Policji na co dzień. Diana i Wiki, świetnie wyszkolone do tropienia osób zaginionych, ładunków wybuchowych lub innych niebezpiecznych substancji, zaprezentowały swoje posłuszeństwo policyjnym opiekunom. Chodziły za policjantami krok w krok – przodem, tyłem i pomiędzy nogami. Aportowały piłkę, siedziały bez ruchu oczekując właściwych komend, a kiedy trzeba – dawały głos głosnym „hau!”.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Pieski, podobnie jak Sznupek, okazały dużą cierpliwość przedszkolakom. Pozwoliły się pogłaskać dzieciom, a pani dyrektor – trzymać na smyczy. W nagrodę otrzymały od dzieci cały kosz smakołyków – mamy nadzieję, że przydadzą się czworonogom podczas kolejnych treningów!

Dźwięk policyjnych kogutów zwiastował zbliżający się do przedszkola radiowóz. Pan policjant przyjechał nim specjalnie po to, aby dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem samochodu i samodzielnie je przetestować. Przy okazji zadawały funkcjonariuszom sporo pytań o ich pracę i tresurę policyjnych psów.

Niejeden przedszkolak zadeklarował tego dnia chęć pozostania policjantem. Inne chciały tego doświadczyć już teraz, choć przez krótką chwilę. Przymiarka kamizelki przeciw-uderzeniowej, hełmu czy tarczy sprawiła im mnóstwo radości…

W imieniu wszystkich przedszkolaków dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu oraz goszczącym u nas policjantom za poświęcony czas, profesjonalizm i oddanie dzieciom. W sposób szczególny dziękujemy panu Tomaszowi Broź za pomoc w zorganizowaniu spotkania w ramach Tygodnia Dzieci.

Mamy nadzieję, że to spotkanie jeszcze bardziej wzmocniło atmosferę zaufania naszych wychowanków do pracy funkcjonariuszy Policji. Do zobaczenia!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 7 czerwca 2016 w erasmus, Wydarzenia

 

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s