RSS

Od małego, na całego!

10 Czer

W PIĄTEK, w dniu rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce nożnej EURO 2016, nasze przedszkolaki udały się na Stadion ARENA ZABRZE. Propozycja wycieczki na stadion Trójkolorowych była w pierwszej trójce wymarzonych przygód Tygodnia Dzieci.
Wspólnie z Górnikiem Zabrze postanowiliśmy spełnić to dziecięce marzenie! 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Przewodnikiem dla ponad 120 przedszkolaków, które w dwóch turach zwiedzały tego dnia stadion drużyny Górnika, był pan Jerzy Mucha – przedstawiciel Biura Prasowego Górnika Zabrze S.S.A. Pan Jerzy z niezwykłą cierpliwością odpowiadał na dziecięce pytania i z zaangażowaniem opowiadał o historii klubu i jego osiągnięciach. Był też przyjemnie zaskoczony wiedzą i piłkarskim zaangażowaniem przedszkolnych nauczycielek…

Dzieci zwiedziły szatnię gospodarzy. To doskonała okazja, by usiąść na miejscu ulubionego Trójkolorowego, albo by przymierzyć bramkarskie rękawice…

Niezwykle emocjonująca była dla przedszkolaków wizyta w Sali Pucharowej.
Największe skarby drużyny na wyciągnięcie ręki… Och…

Nieco poważniej zrobiło się w sali konferencyjnej. W rolę rzecznika prasowego i trenerów wcieliły się panie wychowawczynie. Mali reporterzy zasiedli na wygodnych krzesełkach i ze skupieniem wysłuchiwały składu reprezentacji drużyny na pierwszy mecz rundy jesiennej 2016/17.

Wizyta na stadionie Górnika Zabrze nie mogła obyć się bez treningu, który przeprowadził Patryk Dziadowicz, trener Piłkarskiego Przedszkola Górnika Zabrze. Trener zapoznał dzieci z tajnikami prowadzenia piłki i dał im mnóstwo okazji do skoków, ćwiczeń równowagi i czworakowania na trawie…

W czasie, gdy koledzy brali udział w treningu, pozostałe przedszkolaki uczyły się kibicować.

Jak na prawdziwych kibiców przystało, w ruch poszły szaliki z logo drużyny. Posłużyły one dzieciom najpierw do zabawy w koniki i powozy, potem jako rekwizyt do pamiątkowych fotografii, a w końcu do prawdziwego kibicowania!

Dziękujemy Górnikowi Zabrze za ten wyjątkowy poranek. Drużyna zyskała wielu kilkuletnich lecz wiernych kibiców. Do zobaczenia na meczach jesiennej rundy!

Więcej informacji o wizycie przedszkolaków na oficjalnej stronie Górnika Zabrze w relacji „Przedszkolaki zwiedziły ARENĘ Zabrze…„.

relacja_na_stronie_Górnika_10.06

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 10 czerwca 2016 w erasmus, Wydarzenia

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s