RSS

Projekty Erasmus+ i eTwinning na konferencji w Katowicach

21 Czer

Dziewiątego czerwca 2016 roku, w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM  w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Program  eTwinning w województwie śląskim”, organizowana przez Śląskie Kuratorium Oświaty oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Nasze przedszkole było elementem tego wyjątkowego regionalnego wydarzenia.

W trakcie konferencji nauczyciele województwa śląskiego zapoznawali się z tematyką realizacji projektów współpracy międzynarodowej w szkołach i przedszkolach w ramach programu eTwinning, możliwościami wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych do kreowania wysokiej jakości projektów międzynarodowych, oraz różnorodnymi formami doskonalenia zawodowego nauczycieli w programie eTwinning. Wykład pt. „Łyżka dziegciu?” poruszający  zagadnienie rzeczywistej współpracy szkół partnerskich i konieczności utrzymywania poprawności dydaktycznej projektów wygłosił wieloletni ekspert programu eTwinning i członek Jury konkursów krajowych i europejskich dr Leszek Rudak (Uniwersytet Warszawski).

W czasie  konferencji zaprezentowano dwa projekty nagrodzone w tegorocznym konkursie „Nasz projekt eTwinning 2016” – LearnEnglish+  oraz Water means life.

Przykład dobrej praktyki w zakresie powiązania programu eTwinning z realizacją projektów w ramach programu Erasmus+ zaprezentowała słuchaczom konferencji p. Anna Krzyżanowska, nauczycielka i koordynator projektu w naszym przedszkolu, a jednocześnie ambasador Programu eTwinning w województwie śląskim.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Z prezentacją „Erasmus eTwinning. VS czy &?” wygłoszoną na konferencji można się zapoznać klikając na link poniżej.


Wystawę prezentującą założenia projektu Erasmus + „Through democracy to literacy” oraz działania w ramach półrocznego projektu eTwinning „Four-headed dragon” przygotowały i zaprezentowały gościom panie Beata Kossowska i Aleksandra Armada – koordynatorki projektu eTwinning.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Nasze doświadczenia w realizacji projektów międzynarodowych oraz wskazówki dotyczące budowania grupy partnerskiej i kreowania wysokiej jakości działań projektowych spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, zadających dodatkowe pytania  o szczegóły pracy nad projektem. Mamy nadzieję, że nie tylko były one pomocne w wyjaśnieniu wątpliwości słuchaczy, ale mogły stać się inspiracją dla innych nauczycieli i szkół do nawiązania europejskiej współpracy przedszkoli i szkół w programach Erasmus i eTwinning.

Relację przygotowały: Anna Krzyżanowska, Beata Kossowska, Aleksandra Armada

 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 21 czerwca 2016 w erasmus, eTwinning, W mediach, Wydarzenia

 

Tagi: ,

One response to “Projekty Erasmus+ i eTwinning na konferencji w Katowicach

  1. Aleksandra Strumiłowska

    23 czerwca 2016 at 20:24

    Moje, wszystkie trzy 🙂 Pozdrawiamy serdecznie!

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s