RSS

Zwierzolubni przez cały rok!

01 Lip

Pod koniec roku szkolnego 2015/16 ukazała się książka pt:
„Zwierzolubni przez cały rok. Zwierzęta też mają swoje święta”.

Jest to publikacja będąca wynikiem pracy i zebranych doświadczeń 14 nauczycielek wychowania przedszkolnego. Do grona autorów należą m.in. Monika Mazur – Wdowska i Bożena Pędzik – wychowawczynie z grupy Biedronek oraz liderki programu „Cztery łapy”. Obie panie koordynują w przedszkolu akcje na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie w Zabrzu.

Książka „Zwierzolubni przez cały rok” zawiera autorskie wierszyki, przypowieści, propozycje zabaw dydaktycznych, plastycznych, muzycznych i ruchowych oraz gotowe scenariusze zajęć, obejmujące działania i zabawy, które wpływają na rozbudzenie wrażliwości dzieci na świat zwierząt domowych, żyjących blisko nas oraz tych które mieszkają na wsi, w lasach oraz w ZOO. Zawarte w niej treści uczą w jaki sposób opiekować się zwierzętami, respektując ich prawa i swobody. Treści publikacji rozbudzają w dziecku świadomość, że każde zwierzę podobnie jak człowiek cierpi, jeżeli zostanie skrzywdzone, potrafi wyrażać swoje emocje i jak każda istota żywa jest wrażliwe na ból.

Wymyślone i opracowane przez nauczycielki propozycje krok po kroku są świetnym przewodnikiem i pomocą dla debiutujących w tej tematyce innych nauczycieli.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 1 lipca 2016 w Akcje i kampanie, Informacje, W mediach

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s