RSS

Bezpiecznie na wakacjach

03 Wrz

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy, ale nie tylko. Dzieci z Przedszkola nr 48  w trakcie swojego wakacyjnego pobytu w placówce uczestniczyły w projekcie „Bezpieczne Wakacje”.

Na początku wspólnie ustaliliśmy jak należy dbać o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam towarzyszących. Dowiedzieliśmy się co jest nam potrzebne do bezpiecznego poruszania się na rowerze, a co do pływania po jeziorze. Zastanawialiśmy się czy należy ufać nieznajomym i podchodzić do nieznanych nam zwierząt.

Kontynuując nasze rozważania przypomnieliśmy sobie dobrze nam znane numery alarmowe oraz określiliśmy czym zajmują się poznane osoby: policjant, lekarz, strażak. Wśród rozsypanki obrazkowej wyszukiwaliśmy przedmioty potrzebne każdej z poznanych przez nas osób.

Poszerzyliśmy także swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Każdy z nas mógł zbadać sobie ciśnienie, przymierzyć strój lekarza, poznać zasadę działania koca termicznego oraz dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku otarć czy krwotoku z nosa. Zajrzeliśmy także do naszych apteczek grupowych, aby poznać ich skład.

Tak przygotowani do wakacji wspólnie pakowaliśmy walizkę na wyjazd nad morze oraz plecak na wyjazd w góry. W ramach podsumowania projektu uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantką, która między innymi powiedziała nam jak należy zachować się, gdy ktoś się zgubi lub gdy jesteśmy w domu sami.

Tak przygotowani wyruszyliśmy prosto z przedszkola na wakacyjne szlaki oraz otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w projekcie edukacyjnym.

Informację o naszych przygodach opublikowaliśmy na portalu Bliżej przedszkola.

Relację przygotowały: Magdalena Kunze, Dorota Sowa

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 3 września 2016 w Akcje i kampanie, Spotkania

 

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s