RSS

Kropki tu i tam…

16 Wrz

Dzień Kropki u Pszczół trwał niemalże cały tydzień. W najważniejszym dniu – w czwartek, idąc za przykładem Vashti, skoncentrowaliśmy się na twórczości własnej. Niespodziewanie (?) wszystkie dzieciaki wymalowały swoje sztalugi w kolorowe kropki…

Jak na pszczoły poszukujące kwiatowego nektaru przystało – przedszkolne Pszczoły wybrały się na poszukiwanie kropek. Często musiały się zastanawiać, czy znalezione w okolicy elementy natury i wytworu człowieka mają na pewno kształt, jakiego szukamy…

Oto, co udało się dzieciom znaleźć:

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Kolejny dzień zainspirowany kropką spędziliśmy na odkrywaniu kształtów koła i kuli. Znalezione w okolicy przedmioty podzieliliśmy na te, które kształtem przypominają koło (są w jednej płaszczyźnie okrągłe, a w drugiej płaskie) i kulę (takie same z każdej strony).

Dzieci z zacięciem formowały także wielobarwnego Kropka – potworka z kropek. Poza wyobraźnią ćwicząc także precyzję ruchów i technikę przyklejania elementów na kartce.

W piątek nie padło już ani jedno słowo typu: „nie potrafię” czy „nie umiem”. Każdy odważnie próbuje podjąć wyzwanie i odkrywa, że „potrafi” i to doskonale! To także dzięki Vashti, która „pokazała, że prób nam potrzeba, bo odkryć zdolności inaczej się nie da„!

Relację przygotowały: Anna Krzyżanowska, Natalia Szczygieł

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 16 września 2016 w Wydarzenia

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s