RSS

Motylki na treningu

24 Wrz

Każdy mały „Motylek” wie, że sport to zdrowie i jest on niezbędny w życiu każdego człowieka. „Motyle” mają na co dzień tyle energii, że postanowiliśmy ją zamienić w świetną zabawę!

W środę mieliśmy okazję gościć u nas w przedszkolu Trenerów szkółki sportowej: Centrum Sportu Asy (https://www.facebook.com/asycentrum/). Trenerzy zaplanowali dzieciakom ogromną dawkę sportu! Zajęcia odbywały się metodą stacyjną. Każda stacja urozmaicona była różnorodnymi przyborami i sprzętem gimnastycznym. Dzieciaki z radością i ogromną porcją energii ćwiczyły bardzo zaangażowane, a zmęczenia w ogóle nie było widać!

Zajęcia prowadzone przez trenerów – pana Janka oraz pana Piotra łączyły zarówno aktywność fizyczną jak również dobrą zabawę!

Po ciężkim treningu oczywiście czas na odpoczynek i zdrową wodę…

Rozwijanie zamiłowania do aktywności fizycznej i wypracowanie w dziecku potrzeby ruchu jest szczególnie ważne w procesie wychowania. Zalet aktywności sportowej nie sposób wymienić. Wszystkie ćwiczenia i zabawy ruchowe pozwalają dziecku na prawidłowy rozwój fizyczny. Rozwijają jego sprawność i zmysł równowagi, wzmacniają mięśnie, zapewniają prawidłową koordynację ruchów, ich zwinność, harmonię i precyzję.  Poza tym zajęcia sportowe uczą nie tylko wytrwałości i systematyczności w osiąganiu zamierzonego celu, ale również pobudzają ambicję, uczą pracy w zespole oraz odpowiedzialności.

Ważne, by od najmłodszych lat uzmysławiać dziecku, że aktywność fizyczna i uprawianie sportu są najprostszą drogą do poprawy samopoczucia i kondycji, a przede wszystkim zachowania zdrowia. Sport jest również doskonałym narzędziem do wypracowania w dziecku poczucia własnej wartości, walki ze słabościami i pobudzania wiary w siebie!:)

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i oczywiście zapraszamy ponownie !

Relację przygotowała: Aleksandra Armada

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 24 września 2016 w Spotkania

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s