RSS

Biedronki i „Saga o zielonym kocie”

26 Wrz

Także Biedronki zapoznały się z islandzką Sagą o zielonym kocie! Początek ich przygody sięga czerwca tego roku, i tam na chwilę cofniemy się w czasie…

Pewnego dnia grupa Biedronek wybrała się do ogrodu przedszkolnego i z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała historii o Zielonym Kocie. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji projektu programu eTwinning „Our Erasmus Cats”. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały o przygodach zielnego kota. Oglądały ilustracje i odpowiadały na pytania. W tym czasie tytułowy bohater wylegiwał się na trawie i słoneczku…

Kiedy historia dobiegła już końca, okazało się że w ogrodzie przedszkolnym „ukryły się” zielone kotki. Dzieci z ogromnym zapałem biegały i zaglądały w każdy kąt, żeby je odszukać. W końcu każdy odszukał swojego zielnego kota!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Po tych męczących poszukiwaniach, każdemu należała się chwila odpoczynku. Po powrocie na swoje miejsca, dzieci przyglądały się znalezionym przez siebie kotom i porównywały je z projektowym zielonym kotem: pokazywały gdzie mają łapki, uszka, noski a nawet ogonki.

Po powrocie do sali każdy postanowił, że samodzielnie narysuje swojego wymarzonego kota. Każdy z zapałem pracował nad swoją pracą, a po jej skończeniu wymyślał imię dla swojego pupila.

Relację przygotowała: Anna Ryrych, Bożena Pędzik

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 26 września 2016 w erasmus, eTwinning, Informacje, Uncategorized

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s