RSS

Samoocena zachowania Biedronek

17 Paźdź

W ramach działań projektu Erasmus + wzmacniających dziecięcą samoświadomość i poczucie odpowiedzialności – Biedronki oceniają, w jakim stopniu  udaje im się przestrzegać zasad ustalonych z wychowawcami w formie kodeksu grupowego.

W opracowanej przez wychowawców karcie samooceny zawarte są wszystkie zasady ustalone już w pierwszym tygodniu  września. Ma ona pomóc dzieciom rozwinąć umiejętność oceny własnego postępowania w stosunku do rówieśników, sposobu komunikowania się, słuchania, poruszania się po sali i bycia aktywnym według przyjętych w grupie norm. Dzięki temu wychowawczynie umożliwiły dzieciom świadome uczestnictwo w procesie samooceny oraz nabywanie umiejętności opowiadania rodzicom o działaniach i sytuacjach, jakie je spotkały w przedszkolu.

Przedszkolakom taki sposób podsumowania dnia w przedszkolu bardzo się spodobał. Zdarzają się dni, w których dzieci same dopytują,  kiedy będą mogły wypełnić karty samooceny. Z dnia na dzień zauważa się, iż starają się, aby ich karta była w całości zakolorowana (z czego wychowawczynie oczywiście bardzo się cieszą i życzą wszystkim samych tęczowych pasków!)

Relację przygotowała: Monika Mazur – Wdowska

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 17 października 2016 w erasmus, Uncategorized

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s