RSS

Żabki w ZOO

23 Paźdź

W dniu 14.10.2016 roku w ramach projektu „Our Erasmus Cats” przedszkolne Żabki wyruszyły na  wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Opolu, która okazała się kolejną ciekawą przygodą.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Jednak najważniejszym zadaniem było znalezienie odpowiedzi na pytanie dzieci: „Czy koty mieszkają w Zoo?”.

Za pomocą sporządzonych kart pracy, dzieci musiały odnaleźć drapieżne ssaki z rodziny kotowatych. Spośród dziewięciu kotów zamieszkujących opolskie Zoo, dzieci odnalazły pięć – geparda, panterę śnieżną, jaguara, serwala i pumę. Dzięki samodzielnemu dochodzeniu do wiedzy, dzieci odnalazły odpowiedź na nurtujące je pytanie.

            Podczas długiego spaceru, dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Przedszkolakom szczególnie spodobały się śmieszne małpki, sympatyczne uchatki i wysokie żyrafy. Po godzinnym spacerze, przedszkolaki wybrały się na zasłużony posiłek.

            Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami.

Po powrocie do przedszkola dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami i uwieczniły zapamiętane kociaki na rysunkach:

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Relację opracowały: Katarzyna Dąbrowska, Ewa Michalska

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 23 października 2016 w erasmus, eTwinning, Wycieczki

 

Tagi: , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s