RSS

Skrzaty i Kropeczki na tropie „Żywiołka wody”

11 List

Dzieci  z grupy „Skrzatów” i „Kropek” przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach pozwalających na bliższe poznanie żywiołu wody.

Kropeczki omówiły w jakich miejscach występuje żywioł wody, a następnie zapoznały się z książką „W oceanie” na podstawie, której utworzyły w sali kreatywny kącik: „Nasz ocean”. Natomiast Skrzaty poznawały żywioł wody dzięki nowej koleżance- Kropelce Elce. Kropelka Elka przygotowała dla Skrzatów list o żywiołkach oraz wiersz „Żywiołkek wody”. Maluszki uważnie słuchały, gdzie w utworze ukryła się w woda oraz odnajdywały te elementy na ilustracjach.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

Podczas trwania projektu dzieci  bawiły się w małych naukowców. Miały możliwość odkrywania praw nauki poprzez eksperymentowanie. Wykonały różne doświadczenia: „Co się rozpuszcza?”, „Co pływa a co tonie?”, „Stany skupienia wody”,  „Okrągłe statki”.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Dzieci z grupy Skrzatów otrzymały zadanie, aby razem z rodzicami wykonać doświadczenia związane z wodą w swoim domu. Lena wykonała szereg doświadczeń: wdmuchiwała  słomką powietrze w wodę, sprawdzała który balon ten z wypełnioną wodą czy powietrzem będzie w wodze pływać, a który utonie. Poznawała również  stany skupienia wody: ciekły poprzez przelewanie jej za pomocą strzykawki i lejka oraz stały poprzez zamrożenie wody. Na zakończenie Lenka sprawdzała, które składniki rozpuszczą się w wodzie: sok, cukier oraz cynamon. Natomiast Franek razem z mamą wykonał doświadczenie w którym poznał stały stan skupienia wody. Na początku wlał wodę do miseczki, na noc wstawił miseczkę do zamrażarki i rano okazało się, że woda zamieniła się w lód.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Szczegóły realizacji projektu można zobaczyć na stronie : www.zywiolki2.blogspot.com

Relacje przygotowały panie z grupy Skrzatów i Kropek

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 11 listopada 2016 w Akcje i kampanie, Odkrywamy, Polisensorycznie

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s