RSS

Święto Niepodległości 2016

27 List

Przedszkolaki z grupy Motyli przygotowały tegoroczną uroczystość z okazji Dnia Niepodległości. Specjalnymi gośćmi byli żołnierze z zaprzyjaźnionego z przedszkolem 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach.

Wydarzenie z udziałem żołnierzy i rodziców dzieci rozpoczęły polonezem i uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski.

W wyjątkowo wzruszający sposób, tańcem, piosenką i wierszem, dzieci wyraziły swoje odczucia względem Polski – swojej ojczyzny, oraz pracy żołnierzy, dbających o pokój w Polsce i na świecie, podczas misji zagranicznych.

Żołnierze 6. batalionu zaprezentowali dzieciom i rodzicom film ukazujący zakres ich pracy oraz charakter działań wojennych obecnie i w przeszłości. O swojej pracy opowiedziała pani snajperka, saper i żołnierz szeregowy.

 

W roli ochotnika do przymierzenia ważącego około 50kg stroju sapera wystapił wyznaczony przez Szymona tata (tak bardzo zachwycony pomysłem syna, jak dumny z taty był Szymon).

Elementy żołnierskiego ekwipunku, takie jak hełm, maska gazowa czy garderoba maskująca, powędrowały do rąk dzieci, które zrobiły z niej pełen pasji użytek…

Dzieci były zachwycone możliwością obserwowania pracy naszego wojska. Żołnierze podziękowali dzieciom za wzruszający występ, entuzjazm i ciekawość . Wszyscy dziękujemy żołnierzom za ich obecność w naszym przedszkolu i fakt, że dzięki nim możemy czuć się bardziej bezpieczni tam, gdzie żyjemy na co dzień.
Relację przygotowały: Aleksandra Armada, Beata Kossowska, Iwona Roszczyk
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 27 listopada 2016 w Wydarzenia

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s