RSS

EDUinspiracje 2016

07 Gru

Z radością informujemy, że nasze przedszkole znalazło się w gronie zwycięzców konkursu EDUinspiracje 2016, dla instytucji, które zrealizowały najbardziej wartościowe projekty edukacyjne w ramach programów dofinansowywanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji! 

Status zwycięzcy w kategorii Edukacja Szkolna, za realizację i upowszechnianie wyników, uzyskał projekt Erasmus + „Poznajemy świat wokół nas- przygoda przedszkolaka pod gołym niebem”. 

Zwycięzcy szóstej edycji konkursu „EDU inspiracje”, „EDUinspirator” i „EDUinspiracje – Media” zostali ogłoszeni podczas gali, która odbyła się 17 listopada 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Uroczystość została zainaugurowana przez doktora Pawła Poszytka – dyrektora generalnego FRSE i Narodowej Agencji Programu Erasmus+ oraz panią Teresę Wargocką – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Trzeba przyznać, że była to wyjątkowa i niezwykle wzruszająca chwila, gdy spośród placówek oświatowych nominowanych w konkursie w kategorii Edukacja Szkolna odczytano nazwę naszego przedszkola i projektu „Poznajemy świat wokół nas”.

Nagrodę odebrała pani dyrektor – Jolanta Kosczielny wraz z nauczycielką i ambasador Programu eTwinning – panią Anną Krzyżanowską. Pani dyrektor podziękowała ze sceny całej Radzie Pedagogicznej  i rodzicom naszych przedszkolaków za zaangażowanie i pełne pasji wdrażanie koncepcji edukacji na zewnątrz – poprzez kontakt z naturą o każdej porze roku. Zapewniła ponadto, że działania te są kontynuowane w kolejnych projektach Erasmus+ i eTwinning realizowanych w przedszkolu przez dzieci, ich nauczycieli i rodziców.

Głównym celem projektu „Poznajemy świat wokół nas”, realizowanego w przedszkolu w latach 2014/2015, było kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych wśród dzieci poprzez poszukiwanie przez nauczycieli różnych sposobów działania w ramach koncepcji edukacji „na zewnątrz” (outdoor education). Jednym z etapów projektu było szkolenie organizowane przez ICI Intercultural Iceland pt. „Learning social skills in the nature”: Living together, learning together, working together’ -special focus on early childhood and outdoor education.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu nauczyciele zapoznali się z koncepcją Outdoor Education. Brali udział w wykładach, warsztatach praktycznych, wyprawach terenowych, obserwacjach, uczeniu się sytuacyjnym, dyskusjach, aktywnościach ruchowych oraz aktywnościach o charakterze społecznym. Poszerzyli także swoją wiedzę na temat działań podejmowanych z dziećmi, rodzicami i lokalnymi społecznościami w celu wspierania edukacji na zewnątrz. Udział w projekcie umożliwił też wymianę doświadczeń i prezentację najlepszych islandzkich praktyk w placówkach oświatowych.

Jak napisano w notce informującej o nominowanym do konkursu projekcie oraz o charakterystyce placówki  – przedszkole „w idealny sposób pokazuje synergię pomiędzy Programem eTwinning a Erasmusem+ w sektorze Edukacja Szkolna”.

***

Publikacja EDUinspiracje 2016. Przykłady Dobrych Praktyk.
do pobrania TUTAJ.

fragment publikacji odnoszący się do projektu „Poznajemy świat wokół nas…”

***

Relacja z Gali wręczenia nagród w konkursie EDUinspiracje: 

***

Relacja z finałowej gali konkursu EDUinspiracje 2016 na stronie eduinspiracje.org.pl.

Galeria zdjęć z gali dostępna w zakładce: Galeria Foto.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 7 grudnia 2016 w erasmus, Informacje, Konkursy, Outdoor, Wydarzenia

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.