RSS

Konrad – złota rączka 13 grudnia 2016

13 Gru

Dzisiejszy dzień należał do Konrada z grupy Żabek.

W konkursie „Chciałbym być…” projektu Erasmus + „Through democracy to literacy” Konrad zgłosił chęć podjęcia zadań naszego przedszkolnego konserwatora – pana Janusza. Swoje predyspozycje do funkcji „złotej rączki” udowodnił w pełni w poniższym nagraniu. Zobaczcie sami…

Dokładnie 13 grudnia Konrad z własną skrzynką pełną narzędzi, udał się do pracowni naszego konserwatora – pana Janusza – aby pomóc mu w codziennych obowiązkach. Jak się potem okazało, na Konrada czekało wiele ciekawych zadań wymagających skupienia i precyzji…

Pan Janusz poinformował chłopca, że właśnie kończy remont jednej z sal terapeutycznych. W ramach prac wykończeniowych pierwszym zadaniem Konrada była więc pomoc w przymocowaniu listew przypodłogowych:

Dzięki przyniesionej przez Konrada miarce bez problemu udało się odmierzyć długość potrzebnych listew. Chłopiec razem z panem Januszem wspólnie odmierzali, a następnie za pomocą piłki ręcznej – piłowali listwy tak, aby były odpowiedniej długości.

Do kolejnego zadania potrzebny okazał się młotek. Konrad wyszukał najbardziej odpowiedni młotek w przyniesionej przez siebie skrzynce z narzędziami, a potem za jego pomocą przybijał listwy, po to, aby dobrze się trzymały.

Kolejnym bardzo ważnym zadaniem jakie wykonać miał Konrad, okazało się wywiercanie dziur oraz wkręcanie kołków. Chłopiec razem z panem Januszem za pomocą wiertarki i wkrętarki szybko i sprawnie przymocowywali kolejne listwy do ścian remontowanej sali.

Ufff! Po wykonaniu tych wszystkich zadań, pan Janusz zabrał Konrada na małą wycieczkę po piwnicy. Chłopiec miał niepowtarzalną okazję zajrzeć do przedszkolnej kotłowni, a następnie do warsztatu samego pana Janusza…

Okazało się, że to nie koniec misji na ten dzień! Konrad został poproszony o pomoc w składaniu baterii łazienkowych oraz w naprawie szafki z kącika sklepowego. Chłopiec, pod czujnym okiem naszego konserwatora, w pocie czoła pomagał w wykonaniu wszystkich zadań.

Konrad zdążył jeszcze pomóc panu Januszowi w przycinaniu listew potrzebnych do zbudowania karmników dla ptaków. Razem cięli drewno za pomocą piły mechanicznej…

Po wykonaniu wszystkich zadań, na Konrada czekał upominek przygotowany przez naszego konserwatora. Chłopiec otrzymał na pamiątkę śrubokręt, który wcześniej służył panu Januszowi w pracy, a teraz na pewno przyda się Kondradowi w domu, kiedy będzie pomagać tacie w naprawie domowych usterek.

To był wspaniały dzień.
I musicie wiedzieć, że Konrad w roli przedszkolnego konserwatora spisał się na medal!!!

Relację przygotowały: Anna Ryrych, Sabina Erm

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13 grudnia 2016 w erasmus, Wydarzenia

 

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s