RSS

Patryk – nauczyciel 16 grudnia 2016

16 Gru

W piątek w sali grupy Zuchów pojawił się nowy nauczyciel. Patryk  w swoim nagraniu zgłoszeniowym do konkursu realizowanego w ramach projektu „Through democracy to literacy” powiedział, że chciałby wcielić się w postać jednej ze swoich wychowawczyń – Pani Dominiki. Dziś to życzenie miało okazję się spełnić.

Zobaczcie, dlaczego Patryk wybrał akurat tę rolę…

 

Patryk rozpoczął piątkowy poranek od sprawdzania obecności – czynności wykonywanej przez nauczycieli każdego dnia. Wyczytywał kolejne osoby, a następnie zaznaczał ich obecności w dzienniku. Podczas tego odpowiedzialnego zadania towarzyszyła mu pani Dominika. Na sam koniec chłopiec przeliczył wszystkie dzieci, aby sprawdzić czy wszystko się zgadza i aby podać pani intendentce ilość dzieci jedzących tego dnia poszczególne posiłki:

Następnie przyszedł czas na zajęcia poranne, podczas których zadaniem dzieci było uzupełnienie kalendarza pogody. Patryk wyznaczał kolejno dzieci, które podchodziły i dobierały odpowiednie etykiety nazw miesięcy, dni tygodnia i cechy pogody na kalendarzu.

Po zajęciach porannych, należało przygotować się do śniadania. Chłopiec ustawił dzieci w pary, a następnie przeprowadził grupę do łazienki w celu umycia rąk. Podczas wykonywania czynności higienicznych przez dzieci, Patryk nadzorował ich zachowanie. Po powrocie do sali nadszedł czas na zjedzenie śniadania:

W każdy piątek w grupie Zuchów odbywają się zajęcia ruchowe. Zadaniem Patryka było zorganizowanie ćwiczeń gimnastycznych ze swoimi kolegami. Po przebraniu się w stroje gimnastyczne, chłopiec w roli nauczyciela zaczął od przeprowadzenia rozgrzewki. Nie zabrakło podskoków, pompek, przysiadów czy skłonów…

Po rozgrzewce przyszedł czas na wykonywanie zaplanowanych ćwiczeń. Najpierw Patryk rozłożył przygotowane sprzęty gimnastyczne, a następnie zaprezentował dzieciom w jaki sposób należy przejść przez tor przeszkód. Wyznaczał kolejno osoby, które zapraszał do zabawy i dbał o ich bezpieczeństwo podczas przechodzenie przez konkretne stacje zadaniowe…

Przyszedł czas na ćwiczenia na karimatach. Chłopiec rozłożył je na podłodze, przydzielił poszczególne miejsca dzieciom, a następnie razem w nimi wykonywał ćwiczenia. Jak przystało na prawdziwego nauczyciela – Patryk nadzorował precyzyjność wykonywanych zadań.

Po zakończonych zajęciach ruchowych, należało nagrodzić osoby, które brały w nich czynny udział. W nagrodę Patryk przydzielił osobom, które jego zdaniem na to zasłużyły, kolorowe guziki za aktywność.

Na zakończenie Pani Dominika, która cały czas towarzyszyła Patrykowi, podziękowała mu za pomoc oraz pogratulowała mu zaangażowania, z jakim ją dzielnie zastępował. W nagrodę i na pamiątkę tego wyjątkowego dnia chłopiec otrzymał gwizdek – niezbędny atrybut każdego nauczyciela, podczas prowadzenia zajęć ruchowych.

Patryk w roli nauczyciela sprawdził się znakomicie.
Ocena dnia dzisiejszego to z pewnością 6 z plusem!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 16 grudnia 2016 w erasmus, Partycypacja dziecięca

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s