RSS

Mikołaj na stanowisku dyrektora przedszkola – 21 grudnia

21 Gru

W środę, 21 grudnia na drzwiach wejściowych gabinetu Pani Dyrektor pojawiła się nowa wizytówka. Wszystkie przychodzące do przedszkola osoby informowała o tym,  że tego dnia dyrektorem przedszkola staje się na jeden dzień Mikołaj z grupy Pszczółek. 

Zobaczcie film, a dowiecie się, co szczególnego spodobało się Mikołajowi w pracy dyrektora przedszkola:

Już o poranku Mikołaj, w eleganckiej koszuli i z teczką pod pachą, przekroczył próg gabinetu, który na ten jeden dzień stał się dla niego „miejscem pracy”. Na samym początku chłopiec otrzymał od Pani Dyrektor identyfikator, specjalny notes do zapisywania notatek oraz najważniejsze – klucz, który stanowić miał symbol dyrektorskiego stanowiska.

Pierwszym zadaniem, jakie pan dyrektor Mikołaj wykonał tego dnia, było podbicie i podpisanie przedszkolnych faktur, które wcześniej zostały przygotowane przez jego poprzedniczkę.

Kolejną sprawą niecierpiącą zwłoki okazało się sprawdzenie przedszkolnego monitoringu. Mikołaj za pomocą myszki przełączał na monitorze widoki z poszczególnych kamer, aby sprawdzić, czy w przedszkolu jest bezpiecznie i czy nie dzieje się nic niepokojącego:

Następną rzeczą do zrobienia było wydrukowanie lub zeskanowanie przygotowanych dokumentów dotyczących bieżącej pracy przedszkola. Mikołaj w asyście pani dyrektor, naciskał kolejne przyciski na drukarce oraz klawisze w komputerze tak, aby skopiować wszystkie potrzebne dokumenty:

Przyszedł czas, aby odpocząć choć na chwilę od komputera. Dyrektor Mikołaj stanął przed bardzo ważnym zadaniem – trzeba było podjąć decyzję, jakie drabinki należy zamówić do nowej sali gimnastycznej. Razem z panią dyrektor przeglądał katalog z artykułami sportowymi, a następnie, po chwili namysłu zdecydował – drabinki w sali gimnastycznej będą w kolorze żółtym. Teraz pozostało mu tylko zaznaczyć odpowiednie informacje w katalogu.

Decyzje podjęte. Dyrektor Mikołaj zaniósł podbite i podpisane faktury oraz katalog z drabinkami do przedszkolnej intendentki. Chłopiec oddając dokumenty pani Danusi wytłumaczył, jakiego zamówienia należy dokonać, a przy okazji uprzejmie poprosił o owocową herbatę do swojego gabinetu i kawę dla swojej asystentki.

Nadszedł czas na przeprowadzenie kontroli w poszczególnych miejscach w przedszkolu. Najpierw dyrektor Mikołaj razem z asystującą panią dyrektor i intendentką udał się do piwnicy, aby w tamtejszym magazynie policzyć, czy została zakupiona odpowiednia ilość ziemniaków i jabłek. Mikołaj przeliczał po kolei wszystkie worki, a swoje obliczenia zapisywał w notesie. Na zakończenie wystawił pani Danusi bardzo dobrą ocenę za jej pracę. Pozostało już tylko uzyskać podpis intendentki pod sporządzonymi notatkami…

Kolejnym pomieszczeniem do skontrolowania była nowa sala gimnastyczna, remontowana od jakiegoś czasu przez konserwatorów – pana Janusza i Konrada z grupy Żabek. Dyrektor Mikołaj miał tutaj sprawdzić, czy wszystkie znajdujące się tam sprzęty są bezpieczne i funkcjonalne. Chłopiec po kolei sprawdzał każde z urządzeń, a także wydawał polecenia przedszkolnemu konserwatorowi – poprosił o uprzątnięcie niepotrzebnej folii. Po zakończeniu inspekcji przyszedł czas na wystawienie oceny – pan Janusz również został oceniony na 5+. W dyrektorskim notesie Mikołaja wkrótce pojawił się podpis pana Janusza.

Na chwilę należało przerwać przeprowadzane kontrolę i zanieść brakujące faktury przedszkolnej księgowej. Po wręczeniu wszelkich dokumentów, dyrektor Mikołaj obejrzał nowo zakupione naczynia do przedszkolnej kuchni służące dzieciom do samodzielnego nakładania posiłków.  Chłopiec dokładnie przeliczył wszystkie naczynia, zapisał ich ilość w notesie, a następnie poprosił Panią Marzenkę o podpis. Przedszkolna księgowa za swoją pracę również otrzymała pochwałę ze strony dzisiejszego dyrektora…

Miejsce naczyń jest w kuchni, gdzie Mikołaj wspólnie z panią dyrektor przeniósł i przekazał przeliczone naczynia. Chłopiec wyjaśnił paniom pracującym w kuchni, jakie naczynia zostały zakupione. Przy okazji postanowił zajrzeć do znajdującego się obok kuchni magazynu spożywczego. Skrupulatnie sprawdził i przeliczył żywność w magazynie oraz lodówce. Po wszystkim sporządził notatkę w swoim notesie i poprosił o podpis panią Halinkę. Ocena pracy kuchni – oczywiście bardzo dobra! Tam jeszcze tego dnia wrócimy, ale to za chwilę!

Wracając do swojego gabinetu Mikołaj sprawdził jeszcze jak sprawuje się nowo pomalowana ściana. Okazało się, że jest ona magiczna – można rysować po niej kredą! Dyrektor Mikołaj dopuścił więc ten fragment ściany do specjalnego użytku przez swoich przedszkolnych kolegów i koleżanki, którzy chcieliby podzielić się z innymi swoim twórczym zacięciem.

Wracając do swojego gabinetu Mikołaj postanowił razem z asystującą mu dotychczasową panią dyrektor zjechać na dół przedszkolną windą i sprawdzić, czy działa jak należy.

Po ciężkiej pracy należy się chwila odpoczynku. Mikołaj zasiadając przy stoliku w dyrektorskim gabinecie miał w końcu chwilę czasu filiżankę owocowej herbaty i słodkie ciasteczko.

Nagle rozdzwonił się telefon. Jak przystało na dyrektora Mikołaj przeprowadził profesjonalną rozmowę telefoniczną, udzielając dzwoniącemu rzetelnych informacji:

Wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy, choć przed dyrektorem Mikołajem jeszcze jedna kontrola w przedszkolnej kuchni (opowiemy o niej już za momencik). Tymczasem, na zakończenie współpracy i pani dyrektor podarowała Mikołajowi świąteczny piernik oraz wpisała się na pamiątkę do otrzymanego przez chłopca notesu, pochodzącego z partnerskiego przedszkola Vrtec Trzic. Oczywiście nie mogło zabraknąć także wspólnego zdjęcia!

Mikołaju, w roli dyrektora spisałeś się na medal! Z ogromną przyjemnością przyznajemy Ci wyróżniającą ocenę pracy i serdecznie gratulujemy! A teraz już pędź do kuchni. Twój brat jest tam dzisiaj szefem pokładu!

 Relację przygotowały: Anna Ryrych, Sabina Erm

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 21 grudnia 2016 w erasmus, Partycypacja dziecięca, Wydarzenia

 

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s