RSS

Hania w roli pomocy nauczyciela – 22 grudnia

22 Gru

Marzeniem Hani była zamiana ról z Panią Magdą, pracującą w grupie Pszczółek jako pomoc nauczyciela. W swoim filmie nadesłanym w ramach konkursu pt. „Chciałabym być…”  projektu Erasmus +  „Through democracy to literacy” Hania szczegółowo wyjaśniła, co najbardziej jej się podoba w pracy pani Magdy…

W czwartek 22 grudnia Hania pojawiła się w sali swojej grupy w uroczym stroju kelnerki, gotowa na wykonanie codziennych zadań swojej opiekunki.

Najpierw Hania razem z Panią Magdą udały się do kuchni, gdzie przygotowywały śniadanie dla dzieci z grupy III. Dziewczynka na specjalnym wózku po kolei układała talerze z warzywami i kanapkami, odpowiednią ilość talerzyków, kubków i sztućców dla swoich kolegów i koleżanek oraz chochlę, wiadro z pachnącym kakao. Samodzielnie nalała herbatę do dzbanka i odstawiła go na wózek…

Teraz należało dostarczyć do sali przygotowane naczynia i śniadanko. Hania razem z Panią Magdą dzielnie pchała wózek po przedszkolnych korytarzach, załadowały go do windy, a następnie zawiozły  do sali Pszczół.

Przyszedł czas na przygotowanie śniadania dla czekających dzieci. Hania rozłożyła wszystkie talerze, poukładała na nich kanapki i pokrojone warzywa, a potem z pomocą Pani Magdy rozłożyła kubeczki i nalała do nich ciepłe kakao.

Po zjedzeniu śniadania przyszedł czas na uprzątnięcie stolików. Hani odniosła puste naczynia na wózek i wytarła ściereczką stoliki. Wspólnie z panią Magdą odwiozły załadowane na wózku naczynia z powrotem do kuchni.

Kolejnym zadaniem, którego z chęcią podjęła się Hania była pomoc paniom pracującym w kuchni w umyciu naczyń.

Po powrocie do sali przyszedł czas na codzienne porządki. Hania za pomocą specjalnej miotełki pościerała wszystkie kurze i poukładała książki w grupowym kąciku czytelniczym.

Z uśmiechem na ustach dziewczynka pozamiatała podłogę i samodzielnie odkurzyła dywan:

Okazało się, że lustro w kąciku przebieranek jest zabrudzone. Hania szybciutko doprowadziła je do porządku.

Nadszedł czas na drugie śniadanie i poczęstowanie dzieci owocami. Hania, jak prawdziwa pomoc nauczyciela, częstowała każdego słodkim owocem.

Czas mija bardzo prędko. Kolejnym zadaniem Hani było przygotowanie obiadu dla dzieci z grupy Pszczół. Dziewczynka razem z Panią Magdą ponownie udała się na kuchnię i przygotowała potrzebne naczynia układając je na wózku. Po powrocie do sali Hania rozłożyła talerze i samodzielnie nalała  zupę do każdego z nich. Pozostało jeszcze rozlanie kompotów do kubków i gotowe!

Za dobrze wykonaną pracę na Hanię czekał prezent przygotowany przez Panią Magdę. Dziewczynka na pamiątkę otrzymała różową ściereczkę i drewnianą łyżkę, niezbędną w wypełnianiu domowych obowiązków. Nie mogło zabraknąć także wspólnego zdjęcia.

Z pewnością nie tylko Hania, ale także Pani Magda oraz małe Pszczółki na długo zapamiętają ten dzień. Cieszymy się, że Hania zrealizowała swoje zamiary! Już dziś czekamy na  kolejną edycję konkursu „Chciałabym/chciałabym być…”!

Relację przygotowały: Anna Ryrych, Sabina Erm

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 22 grudnia 2016 w erasmus, Partycypacja dziecięca

 

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.