RSS

12 potraw i 12 hiszpańskich winogron – na święta!

24 Gru

Zachęcamy wszystkich naszych przedszkolaków i ich rodziny do obejrzenia filmu prezentującego hiszpańską tradycję „12 winogron”, przygotowanego przez partnerów naszego projektu Erasmus+ i nowego projektu eTwinning „Bunch of e-Grapes„.

Otóż, jak nakazuje hiszpański zwyczaj, w chwili gdy zegar wybija ostatnie 12 sekund roku, należy jeden po drugim zjeść 12 winogron. Jeśli Wam się uda, w kolejnym roku czeka Was dużo szczęścia. Zobaczcie sami, jak spędza się ten moment w rodzinnym gronie, najlepiej w centralnym miejscu w swojej miejscowości wraz z jej mieszkańcami.

Jeśli macie ochotę na skosztowanie tej tradycji, dosłownie i w przenośni, serdecznie zapraszamy. Jeśli sfotografujecie lub nagracie ten moment przyślijcie go do nas do dnia 6 stycznia, na adres mailowy konkurserasmus@gmail.com  z dopiskiem „12 winogron”. 

***

Rodzicom z grupy II, III i IX przypominamy o pierwszym zadaniu projektu „Bunch of e-grapes” polegającym na stworzeniu jedzeniowej pracy przedstawiającej Waszą rodzinę (eTwinning Family Market).

bunch_of_egrapes_blog

Prosimy Was także o sfotografowanie chociaż kilku z 12 potraw wigilijnych stojących na Waszym stole. Nadsyłajcie je na adres aniahela@gmail.com, również do 6 stycznia!
W końcu i my mamy swoje przepiękne świąteczne tradycje,
którymi możemy się podzielić z innymi!

Czekamy!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 24 grudnia 2016 w erasmus, Informacje, Uncategorized

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s