RSS

Podsumowanie konkursu „Chciałbym/Chciałabym być…”

26 Sty

Podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursów Erasmus+ , która miała miejsce w przedszkolu w dniu 13 stycznia z udziałem dzieci, rodziców i partnerów projektu „Through democracy to literacy” oficjalnie podsumowano przebieg konkursu  „Chciałbym/chciałabym być  … choć przez jeden dzień!”. 

Wspólnie z nauczycielami z Islandii, Hiszpanii i Słowenii, organizatorkami konkursu, dyrektorem przedszkola i przedstawicielem Rady Dziecięcej, nagrody dzieciom i rodzicom wręczała pani Barbara Szuran – reprezentantka zabrzańskiego Wydziału Oświaty. Komentarz do inicjatywy umożliwiającej dzieciom podjęcie zadań wybranej przez siebie osoby pracującej w przedszkolu wygłosiła także Anna Sofia Wahlstrom – islandzka koordynatorka projektu „Through democracy to literacy”.

Z powodów zdrowotnych nie wszyscy laureaci mogli być obecni na uroczystości.  Niemniej jednak z dumą wręczaliśmy pamiątkowe dyplomy i nagrody Patrykowi, Emilce, Maksymowi, Konradowi, Kubusiowi i Lence. Dzieci z radością odbierały gratulacje i uściski dłoni od pani dyrektor, pani Barbary i naszych zagranicznych partnerów – Anny,  Hectora i Andei.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

***

W pierwszej edycji tego konkursu wzięło udział dziewięcioro dzieci. Ich wypowiedzi wyjaśniające, dlaczego chcieliby podjąć wybraną przez siebie rolę, zostały nagrane przez rodziców i nadesłane do organizatorów konkursu. Wszystkim dzieciom umożliwiono realizację tego wyjątkowego wyzwania. Fotograficzny reportaż z przebiegu dnia prezentowano na bieżąco na stronie internetowej przedszkola. W czasie uroczystości dzieci i rodzice mieli okazję do obejrzenia filmowych relacji z działań dzieci w każdej z wybranych przez nie ról pracowników przedszkola.

Dziś zapraszamy wszystkich do poznania dzielnych laureatów konkursu „Chciałbym być…” oraz do obejrzenia relacji z ich przygody!

***

Dyrektor przedszkola
– Mikołaj Pośpiech w grupy Pszczół

Reportaż na stronie przedszkola: TUTAJ.

***

Konserwator
– Konrad Grygiel z grupy Żabek i Maksym Kubicz z grupy Pszczół

Reportaż na stronie przedszkola: Konrad, Maks.

***

Nauczyciel
– Emilka Ciesielska z grupy Żabek i Patryk Czenczek z grupy 

 Reportaż na stronie przedszkola: Emilka, Patryk.

***

Pomoc nauczyciela
-Hania Bogacka z grupy Pszczół

Reportaż na stronie przedszkola: TUTAJ.

***

Szef kuchni
– Lena Botorek, Jakub Janiczek i Adam Pośpiech z grupy Pszczół

Reportaż na stronie przedszkola: Lena, Jakub, Adaś.

***

Laureaci konkursu i zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć taniec aniołów przygotowany przez utalentowane i wielokrotnie nagrodzone w konkursach tanecznych dziewczynki z grupy  Żabek.

Uroczystość zakończyła się występem grupy Biedronek, które specjalnie dla naszych gości zaprezentowały bożonarodzeniowe Jasełka zakończone tańcem do utworu „Jesteś bohaterem”.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w konkursie partycypacyjnym i Waszą dzisiejszą obecność!

Relację przygotowała: Anna Krzyżanowska

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 26 stycznia 2017 w erasmus, Partycypacja dziecięca, Wydarzenia

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s