RSS

Czytający rodzice – wspierają przedszkolaków w rozwoju

20 Mar

W naszym przedszkolu staramy się czytać co najmniej “kilka minut dziennie codziennie”. Także dzieci z grupy Biedronek codziennie poznają przygody bohaterów swoich ulubionych oraz nieznanych książek.

W tym roku, tak samo jak w poprzednim, w grupie Biedronek zorganizowano spotkania pt: „Ja, rodzic i bohater z książki”. Akcję zainaugurowała Mama Leny, która jako pierwsza zgłosiła się „na ochotnika” do czytania Biedronkom. Przybyła do nas z książką pt. „Nudzimisie” i zapoznała dzieci z bohaterami bajkowej krainy. Dzieci z niecierpliwością czekały na kolejne spotkania i z wielkim zaangażowaniem słuchały pozycji z kanonu literatury dziecięcej.

Proponowane rodzicom spotkania miały na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale też wśród dorosłych, poprzez ukazanie walorów głośnego czytania, do których należy: rozwijanie wyobraźni, stymulacja rozwój małego słuchacza, wzbogacanie słownictwa, a przede wszystkim budowanie niezwykłej więzi między czytającym a słuchaczem. Warto pamiętać, że wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem wspierającą stosowane przez rodziców metody wychowawcze.
Mamy nadzieję, że wizyty w naszej placówce były ciekawym i niezapomnianym wydarzeniem dla odwiedzających nas gości. Wychowawczynie doceniają otwartość na potrzeby przedszkolaków, które zawsze żywo reagują na każde takie niecodzienne spotkanie. Jak wiadomo do końca roku szkolnego zostało jeszcze kilka miesięcy. Dlatego też serdecznie zapraszamy rodziców lub innych członków rodziny do przedszkola na wspólne czytanie wybranych utworów. Wcześniej prosimy o kontakt z nauczycielem grupy. Zapewniamy, że Państwa udział w głośnym przedszkolnym czytaniu będzie miłym przeżyciem dla dzieci.

Informację przygotowała: Monika Mazur – Wdowska

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 20 marca 2017 w Informacje

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s