RSS

Czy przedszkolna Biedronka i Zuch mogą zostać strażakiem?

24 Mar

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej to wydarzenia, które dzieci lubią chyba najbardziej. 

Co roku w okresie wiosennym  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 23 marca – dwie grupy przedszkolne – „Zuchy” i  „Biedronki” odwiedziły siedzibę Straży Pożarnej w Zabrzu.

Jak to w każdej grupie bywa, przed wycieczką przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej oraz zasady właściwego zachowania się podczas pobytu w placówkach miejskich.

W siedzibie Straży przywitał je pełniących dyżur strażak. Wprowadzał dzieci w takie pomieszczenia, jak: szatnia, sala gimnastyczna oraz garaże, w których mogły nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie wozu strażackiego.

Jedną z atrakcji było zademonstrowanie przez strażaka swojej niebywałej sprawności poprzez zjechanie do nas po rurze ze szczytu wieży, pokaz nożyc do cięcia karoserii auta oraz przebieranie się błyskawicznie w strój bojowy.

Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Pan strażak uświadomił dzieciom że:

  • nie wolno: bawić się zapałkami, zapalniczką czy urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu,
  • co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 (podając dokładny adres, imię i nazwisko oraz swój numer telefonu).
  • jak zachować się w razie pożaru (sami nie gasimy pożaru, nie otwieramy okien, nie chowamy się w trudno dostępnych miejscach, jak najszybciej opuszczamy pomieszczenie, zawsze słuchamy poleceń ratowników)

Dziękujemy zabrzańskim Strażakom za gościnę!

Relację przygotowała: Monika Mazur – Wdowska

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 24 marca 2017 w Spotkania, Wydarzenia

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s