RSS

Kropki poznają bajkę o „Trzech niegrzecznych pieskach”

27 Mar

Na początku marca Kropki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych metodą  „Klucza do uczenia się” – program literacki. Przez cały tydzień wychowankowie poznawali przygody „Trzech niegrzecznych piesków”, przeżywali  przygody i rozwiązywali różnorodne zadania.

Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z tekstem bajki oraz jego bohaterami. Ich zadaniem było zapamiętanie opisanych w tekście wydarzeń oraz nazwanie postaci występujących w bajce. I tak czarny piesek otrzymał imię Filip, biały – Arnold, a szary – Lili. Pojawiły się również: kot „Pirat”, kaczka „Bąbel” oraz szczurek „Kacper”.

Drugiego dnia zadaniem dzieci było odtworzenie kolejno wydarzeń  poznanej dzień wcześniej bajki, układając w odpowiedniej kolejności ilustracje. Najpierw zrobiliśmy to wspólnie na dywanie, a następnie dzieci dobrały się w pary i ułożyły historię samodzielnie, w ciągu chronologicznym:

W kolejnym dniu dzieci wykonały pracę plastyczną inspirowaną tekstem bajki. Za pomocą czarnej bibuły wychowankowie wykleili kontury psa:

Następnie dzieci poznały tajniki kodowania. Postacie z bajki zostały zamienione w figury geometryczne. Zadaniem wychowanków było dobranie do postaci odpowiedniego kształtu, np. czarny pies – czarne koło, biały pies – białe koło. Zadanie nie było łatwe, ale Kropki poradziły sobie z nim celująco!

Końcowym zadaniem dzieci było odegranie teatrzyku, wcielając się w postacie występujące w poznanej bajce. Nasi mali aktorzy otrzymali maski, dzięki którym łatwiej było im odegrać wybrane role. Zabawa była wspaniała, a dzieci doskonale czuły się w roli aktorów:

Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Miały one na celu zachęcenie dzieci do samodzielnego sięgania po książki i pobudzania ich wyobraźni.

 Relację przygotowała: Anna Ryrych, Katarzyna Kempara

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 27 marca 2017 w Informacje

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s