RSS

Dzień Kota u Biedronek

28 Mar

Niedawno dzieci z grupy Biedronek obchodziły nietypowe święto – „Święto Kota”.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą przy znanej wszystkim piosence „Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadawały im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej (miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko). Biedronki oglądały książki o tych wyjątkowych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają
W toku zajęć przedszkolaki uczestniczyły również w „kocich zabawach” tj.: pokonywanie kociego toru przeszkód z użyciem szarf czy odgadywanie nazw kocich bajkowych bohaterów przedstawionych na ilustracjach.

Celem zorganizowania obchodów takiego święta było propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko tych rasowych. Okazuje się, że koty są dziś jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych! Dzięki takim dniom jak dzisiejszy, dzieci wiedzą, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, a zwłaszcza w jaki sposób możemy pomóc kotom, które nie mają domów i mieszkają w schronisku.

Relację przygotowała: Monika Mazur-Wdowska

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 28 marca 2017 w Informacje, Wydarzenia

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s