RSS

Światowy Dzień Wody 2017

08 Kwi

Całkiem niedawno, bo 22 marca, wychowankowie grupy XIII obchodzili Światowy Dzień Wody.

Obchody tego dnia zostały zorganizowane w ramach akcji „Mamo, tato wolę wodę!” oraz kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, jak wielką rolę odgrywa woda w ich życiu i połączenie jej z czytaniem tekstów literackich o tematyce „wodnej”.

Poranne zajęcia zostały rozpoczęte od przeczytania książki „Dlaczego pada deszcz?”. Dzieci z uwagą słuchały historii Kubusia Puchatka, który próbował dowiedzieć się, do czego potrzebny jest deszcz

Następnie zadaniem dzieci było wyszukanie jak największej ilości ilustracji, zdjęć, rysunków, na których znaleźć można wodę. Dzięki temu dzieci zobaczyły, w jak wielu miejscach woda występuje i jak wielu organizmom jest potrzebna do życia:

Skoro woda jest niezbędna do życia, to przyszedł czas na jej kosztowanie:

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób można wodę oszczędzać, żeby kiedyś w przyszłości nam jej nie zabrakło. W związku z tym, dzieci poznały sposoby na oszczędzanie wody:

Następnie próbowały wcielić je w życie, sprawdzając zużycie wody podczas mycia rąk i nie ochlapując przy tym siebie, kolegów oraz podłogi:

Po nauce, przyszedł czas na zabawę. Zajęcia popołudniowe zaczęły się od przeczytania książki „Małpa w kąpieli”. Po jej przeczytaniu omówiły tekst i odpowiedziały na zadane pytania:

Potem dzieci miały do wyboru różne stacje, na których można było wykonywać bardzo ciekawe zadania – wszystkie związane z wodą. Pierwsza stacja to wspólne kolorowanie „pirackiej” kolorowanki:

Kolejna stacja – to memory z morskimi stworzeniami:

Trzecie stanowisko – to łowienie rybek za pomocą wędki wyposażonej w magnes:

Czwarta i ostatnia stacja – to eksperymenty z wodą:

Ostatnią atrakcją na zakończenie tego wspaniałego dnia, było łapanie baniek mydlanych. Po minach dzieci widać, że ten dzień na długo zostanie w ich pamięci:

 Relację przygotowała: Anna Ryrych

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 8 kwietnia 2017 w Odkrywamy, Wydarzenia

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s