RSS

Kropki i Skrzaty zwiedzają kino!

15 Maj

6 kwietnia Kropki i Skrzaty wybrały się do Multikina na „Moją pierwszą wizytę w kinie”. Było to dla dzieci ogromne przeżycie, bo pierwszy raz miały okazję zwiedzić całe kino i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na jego temat.

Naszym przewodnikiem w tym dniu była pani Ula, która na samym początku wytłumaczyła nam kolejne etapy wycieczki do kina i obowiązujące podczas niej zasady.

Następnie Kropki i Skrzaty wyruszyły na poszukiwanie największej w Multikinie sali kinowej. Okazało się, że znaleźć ją można pod numerem 13. Tutaj rozpoczęło się pierwsze zadanie – należało wspiąć się po schodach na sam szczyt sali. Okazało się, że to nie lada wyzwanie, ale dzieciaki poradziły sobie z nim świetnie. Po wejściu na górę pani Ula zabrała je do sali projekcyjnej, w której wyświetlane są filmy.

Dzieci na własne oczy zobaczyły jak wygląda projektor kinowy oraz w jaki sposób się go używa. Miały również możliwość wcielenia się na chwilę w kinowego technika i przymierzenia jego stroju.

Potem przedszkolaki wybrały się na poszukiwanie kas, aby móc wydrukować bilety, które jak się okazało miały pozwolić dzieciom na obejrzenie kinowego seansu.

Skoro przyszliśmy na seans filmowy, nie mogło w nim zabraknąć popcornu! Dzieci z pomocą pani Uli samodzielnie zrobiły prażoną kukurydzę, którą potem przełożyły do papierowych pudełeczek i rozdały swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Przy okazji Skrzaty i Kropki miały możliwość zajrzenia do kinowej lodówki i zarazem odkryły jaka jest ogromna – zmieściła się do niej cała jedna grupa!

Po otrzymaniu biletów i popcornu, dzieci były gotowe na obejrzenie bajek w kinowej wersji. Razem z paniami wróciły na salę i z zainteresowaniem oglądały bajki, takie jak: „Bolek i Lolek wyruszają w świat: Na wyspach Polinezji”; „Miś Kudładek: Lalka Agnieszki”; „Porwanie Baltazara Gąbki: Smok expedition”; „Przygody Myszki: Myszka i Mucha” oraz „Reksio: Reksiowa wiosna”.

Na zakończenie każde z dzieci dostało na pamiątkę wspaniałe upominki: dyplom, zabawkę oraz naklejkę Kinomaniaka.

To była wspaniała przygoda! Po minach dzieci było widać, że były zachwycone.
Dziękujemy pani Uli oraz Multikinie za gościnę i wspaniałą wycieczkę!

 Relację przygotowały panie z grup Kropek i Skrzatów

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 15 Maj 2017 w Wycieczki

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s