RSS

Co robiły ZAJĄCZKI w grudniu?

11 Sty

Grudzień to miesiąc pełen okazji do świętowania, miesiąc pełen niespodzianek. A niespodzianki to jest to, co ZAJĄCZKI lubią najbardziej…

Już na początku grudnia była okazja do świętowania, a mianowicie Barbórka. Z tej okazji odwiedził nas pan Górnik zaproszony przez grupę Poziomek. Poziomki były tak miłe, że zaprosiły do siebie niespodziewanie Zajączki i inne grupy, aby mogły one posłuchać ciekawostek o pracy górników oraz krążących legendach związanych z Barbórką i zawodem górnika.

Później małe „Zajączki” wykonywały wyklejankę i postanowiły podarować naszemu Gościowi swoje prace.

6 grudnia to Mikołajki. O tym wie każde dziecko. Każde dziecko, rzecz jasna, stara się też być grzeczne przez caaały rok. Jak się okazało ZAJĄCZKI były wystarczające grzeczne, żeby odwiedził je ten najbardziej oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Ileż było radości!!!

18 grudnia specjalnie do naszego oddziału przedszkolnego przyjechała Pani Mikołajowa wraz z Elfem, pomagającym na co dzień św. Mikołajowi, aby przeprowadzić warsztatowe zabawy dla dzieci. Odbyło się przepiękne przedstawienie „teatr cieni”, tańce z elfem, zajączkowe wygibasy i przystrajanie świątecznych pierniczków. Dzień pełen słodkości i świątecznych zapachów.

Jeszcze tego samego dnia pojawiła się kolejna niespodzianka. Do sali „Zajączków” zapukały uczennice gimnazjum tuż zza przed-szkolnej ściany, które zaproponowały czytanie bajek dla naszych dzieciaków. Oczywiście przyjęliśmy propozycję z radością.

Następnego dnia odbyła się wspólna Wigilia. Wszystkie grupy razem „Groszki”, „Poziomki”, „Niedźwiadki” i „Zajączki” podzieliły się opłatkiem i zjadły wspólny, uroczysty posiłek.

To było wspaniałe zakończenie 2017 roku!!!

Relację przygotowała: Agnieszka Henig

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 11 stycznia 2018 w Spotkania, Wydarzenia

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s